Z ostatniej chwili

VIII Konferencja i Warsztaty „SOS dla Rozszczepu Kręgosłupa”

2019-09-05 10:29:53 informacje
img

VIII Konferencja i Warsztaty dla osób z niepełnosprawnością ruchową „SOS dla Rozszczepu Kręgosłupa” w sobotę 7 września w godz. 9.00-17.00  odbędzie się w budynku Uniwersytetu SWPS w Katowicach (ul. Techników 9). 

Rozszczep kręgosłupa to najczęstsza wrodzona wada rozwojowa. Pojawia się już podczas życia płodowego (ok. 3 tygodnia życia), a jej efektem jest znaczny stopień niepełnosprawności chorego dziecka. Choroba prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych – problemów urologicznych, okulistycznych i neurologicznych. Terapia wymaga współpracy wielu specjalistów. Tymczasem w naszym kraju nie funkcjonuje model opieki koordynowanej i chore dziecko często ma do dyspozycji zaledwie jednego specjalistę – swojego rodzica. 

Co zrobić, aby rozwiązać ten problem i zapewnić chorym kompleksowe leczenie oraz normalne życie bez wykluczeń społecznych? To pytanie jest głównym tematem konferencji, w której programie, poza wykładami wybitnych ekspertów medycznych z całego świata i atrakcjami przeznaczonymi dla jej najmłodszych uczestników, znajdują się także warsztaty i szkolenia skierowane bezpośrednio do opiekunów.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia: fundacja@spina.com.pl lub tel. 503 005 408 

 

Page generated in 0.0099 seconds.