Z ostatniej chwili

Teleporady w sprawie koronawirusa

2020-04-16 11:57:18 informacje
img

Jeśli podejrzewasz, że jesteś zakażony/-a koronawirusem, możesz umówić się na wideorozmowę lub telekonsultację lekarską albo pielęgniarską. Podczas takiej porady możesz otrzymać e-receptę bądź e-zwolnienie.
Teleporada jest usługą przygotowaną z myślą o osobach, które podejrzewają obecność koronawirusa SARS-CoV-2 w swoim organizmie.
Aby skorzystać z konsultacji, należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj. Na podany w formularzu adres e-mail zostanie przesłana wiadomość, w której zawarta będzie instrukcja. Pacjent może połączyć się z pracownikiem medycznym za pomocą komputera lub laptopa wyposażonego w kamerę, mikrofon oraz głośnik bądź przez telefon.
Teleporadę można uzyskać w godz.  7.00-8.00 i 18.00-22.00 w dni robocze oraz w godz. 7.00-22.00 w soboty, niedziele i święta.
W godz. 8.00-18.00 w dni robocze pacjent powinien w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoim lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Jeśli jednak będzie to niemożliwe, może skorzystać z platformy Teleporad, udostępnionej przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
Wszelkie pytania dotyczące platformy Teleporad należy zgłaszać na adres e-mail: telepacjent@csioz.gov.pl
 

Page generated in 0.0086 seconds.