Z ostatniej chwili

Nowe ekoobiadki i ekonektary dla małych brzuszków

2019-08-08 14:40:50 informacje
img

Stale rośnie liczba osób, które poszukują produktów przygotowanych z dbałością o przyrodę. Kolejny raz powiększa się więc także oferta linii ekologicznych produktów dla niemowląt i małych dzieci Gerber Organic – małe brzuszki z pewnością docenią 6 nowych pełnowartościowych obiadków oraz 3 nektary owocowe z organicznych składników.

Trend powrotu do natury nabiera coraz większego rozmachu. W przypadku żywności oznacza to, że coraz częściej, obok jakości, smaku czy wartości odżywczej, istotne staje się także pochodzenie wykorzystywanych składników. Coraz popularniejsze są produkty powstające zgodnie z cyklem przyrody, z szacunkiem do naturalnego tempa wzrostu roślin i zwierząt, dbałością o różnorodność biologiczną i dobre warunki życia zwierząt. Wszystkie te warunki spełnia żywność ekologiczna. Na półce można ją łatwo odnaleźć dzięki charakterystycznemu symbolowi „ekoliścia”, który gwarantuje, że dany produkt powstał zgodnie z zasadami organicznej produkcji. Ekologiczne pochodzenie takiej żywności potwierdza odnawiany co roku certyfikat. Tak jest w przypadku Gerber Organic – linii ekologicznych produktów dla niemowląt i małych dzieci, która łącznie obejmuje już 27 produktów.

Linia Gerber Organic

Linia Gerber Organic powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą podawać swoim pociechom ekologiczną żywność, spełniającą wszystkie wymagania produktów dla najmłodszych. Ekoproduktom stawia się tak samo rygorystyczne normy jak w przypadku innych produktów Gerber. Różnią się od nich jednak pochodzeniem wykorzystywanych surowców, które w przypadku Gerber Organic powstają w sposób bliższy naturze, w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych. Do niedawna linia obejmowała 18 produktów:

-ciekawe kompozycje z warzyw i owoców zamknięte w słoiczkach, 

-owoce i deserki owocowo-mleczno-zbożowe zapakowane w wygodne tubki, 

-deserki mleczne w kubeczkach, także w wersji z owocami oraz 

-kaszki zbożowe na bazie owsa i delikatnej pszenicy.

Żaden z produktów nie zawiera dodatku cukru – jedynie cukry naturalnie zawarte w ekologicznych surowcach – mleku, owocach, warzywach czy zbożach.

Nowości Gerber Organic

Teraz w sieci sklepów Rossmann dostępne są kolejne ekologiczne propozycje od Gerber Organic.

6 nowych pełnowartościowych obiadków 

Zbilansowane posiłki oparte na naturalnych składnikach pochodzących z gospodarstw ekologicznych. Produkty rosną razem z dzieckiem – od gładkich puree po 6. miesiącu po dania z coraz wyraźniejszymi kawałkami, które pozwalają starszym dzieciom ćwiczyć gryzienie. Dzięki bogactwu smaków pomagają urozmaicić dietę maluszka – zawierają m.in. zalecane zielone warzywa, bataty, mięso łososia czy pełnoziarnisty makaron. Każde z dań jest źródłem pełnowartościowego białka. Nie zawierają dodatku soli – smak podkreślają jedynie naturalne przyprawy takie jak natka pietruszki. Nowe, kompletne odżywczo, propozycje to:

-Gerber Organic Zielone warzywa z indykiem – po 6. miesiącu

-Gerber Organic Bataty z dynią i łososiem – po 6. miesiącu

-Gerber Organic Warzywa z cielęciną – po 6. miesiącu

-Gerber Organic Warzywa z indykiem i ryżem – po 8. miesiącu

-Gerber Organic Warzywa z indykiem i pełnoziarnistym makaronem – po 8. miesiącu

-Gerber Organic Słodkie ziemniaki z warzywami i kurczakiem – po 10. miesiącu

Dodatkowo już wkrótce, gdy maluszki już trochę podrosną, do oferty dołączą także obiadki dla Juniorów, m.in.:

-Gerber Organic Pełnoziarniste spaghetti z wołowiną – po 12. miesiącu

3 nowe nektary owocowe

Powstały z owoców, które delikatnie przetarto przez sito. Surowce pochodzą z certyfikowanych ekologicznych gospodarstw, gdzie uprawiano je w zgodzie z naturą. Do nektarów dodano witaminę C, ważną dla odporności, oraz wodę, która pozwoliła uzyskać odpowiednią konsystencję, umożliwiającą łatwe picie przez maluszka. To dobre źródło błonnika pokarmowego. Nektary nie zawierają dodatku cukru – wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach. Przeznaczone są dla maluszków już od początku rozszerzania diety. Nowości to:

-Gerber Organic Nektar Gruszka Morela – po 4. miesiącu

-Gerber Organic Nektar Jabłko Mango – po 4. miesiącu

-Gerber Organic Nektar Gruszka Banan – po 4. miesiącu

Ważna informacja

W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.

Page generated in 0.0106 seconds.